מוזיאון מאנה-כץ, שוכן ברחוב יפה נוף, ומשקיף לנופו המרהיב של מפרץ חיפה. המוזיאון נפתח בשנת 1977 בביתו של האמן מאנה-כץ, בבית בו התגורר ויצר בשנים האחרונות לחייו. מאנה־כץ הוריש בשנת 1958 לעיריית חיפה את כל רכושו ואוספיו. באוגוסט 2010 הועבר מוזיאון מאנה־כץ, שפעל עד אז כחלק מעיריית חיפה, בניהולה של הגב' נועה תרשיש, לניהול חברת המוזיאונים. בחודש נובמבר הקצתה עיריית חיפה תקציב לשיפוץ המבנה. המוזיאון נפתח מחדש לקהל ב-9 באפריל 2011 . השיפוצים כללו שיפוץ מלא של המבנה כולל חידוש אולמות התצוגה, התשתיות, הקמת משרדים חדשים, חנות מוזיאון, הקמת בית קפה במרפסת שצופה לנוף הקסום של מפרץ חיפה. עם השלמת עבודות השיפוצים נוצרו חללי תצוגה איכותיים שמאפשרים הצגה הולמת של יצירותיו ואוספיו.

היסטוריה
מאנה־כץ נמנה על האמנים המרכזיים של 'אסכולת פריז' – קבוצת אמנים צעירים, חלקם יהודים, שהגיעו לפריז ממזרח אירופה וממרכזה בראשית המאה העשרים. אסכולה זו שינתה את פני האמנות בצרפת שבין שתי מלחמות העולם, והובילה למיצוב מעמדה של פריז כבירת האמנות העולמית, השואבת אליה כוחות יצירה חדשים ויוצאי דופן.
כץ החליט לעלות לישראל בשנת 1957, עת סיכם עם ראש העיר אבא חושי, כי יוריש את כל רכושו ויצירותיו ובתמורה, תספק לו העירייה בית מגורים ולאחר מותו תקים מוזיאון שינציח את שמו ופועלו. בשנת 1977 נפתח המוזיאון ובשנת 2010 עבר שיפוץ נרחב שכלל את חידוש אולמות התצוגה, שיפור התשתיות, הקמת בית קפה המשולב עם המרפסת ועוד.

 

 

קרא עוד


אוסף ותערוכות
מימי הקמת המוזיאון, נפתחו תערוכות רבות העוסקות ביצירותיו של מאנה כץ, ביצירותיהם של אמני אסכולת פאריס, ובהשפעותיהן הנרחבות על האמנות בארץ ותערוכות אמנות בתחומים מגוונים.

עם העברת המוזיאון לניהול מוזיאוני חיפה, נבחרה סבטלנה ריינגולד לשמש כאוצרת המוזיאון. תוכנית התערוכות המתחלפות שנבנתה על ידה, עוסקת בסוגיות נבחרות מתולדות האמנות תוך התמקדות באמנות מודרנית ובעולם התרבות, בזיקה ליצירתו של מאנה־כץ. התערוכות מייצרות הקשר בין יצירתו של כץ לבין הנושאים הבין-תחומיים מתחומי האמנות, הספרות, המוזיקה, הפילוסופיה, האתנולוגיה וההיסטוריה.

התערוכות מפגישות את יצירתו של מאנה־כץ עם יצירותיהם של אמנים אחרים שפועלים בשדה האמנות העכשווית, מתוך רצון לקיים דיאלוג אמנותי בין תקופות ובין נקודות מבט שונות. חלק מהתערוכות שהוצגו מאז פתיחתו המחודשת כללו את: "שאגאל- מודרניזם וסיפור המקרא", "המאסטרים הגדולים- אמנות יהודית במאה ה-19 ומקורותיה", "בעקבות אסכולת פאריס- האמנות הארצישראלית בשנות ה-30 וה-40" ו"האוונגארד היהודי".

האוסף העשיר של מוזיאון מאנה כץ כולל את יצירותיו המרתקות של כץ וכן אוסף פרטי מרהיב שהיה רכושו האישי. בין פרטי האוסף ניתן למצוא מאות תמונות שמן, גואש, פסטלים, רישומים ופסלים של מאנה כץ וכן ריהוט עתיק, שטיחים ועוד. בנוסף מצוי במוזיאון אוסף תשמישי קדושה ומצווה ייחודיים וחשובים, בהם מנורות, טסי תורה, כתר תורה, רימונים, פרוכות וכתובות.

כמרכז תרבותי עשיר ומרתק, מוזיאון מאנה כץ מציע מבחר עשיר של הדרכות והרצאות המותאמות לקהלי יעד, אירועים ומפגשים עם נציגים בולטים ממגוון תחומי מחקר האמנות והעשייה התרבותית.

אנחנו מזמינים אתכם להגיע אלינו למסע בעקבות חייו ויצירתו של מאנה־כץ ו'אסכולת פריז'.

סגור

שעות פתיחה:

ימים א' - ד'   16:00-10:00

יום ה'           19:00-16:00

יום ו'            13:00-10:00

יום שבת       15:00-10:00

צור קשר:

קופה והזמנת כרטיסים

04-9119372

סיורים מודרכים, חוגים וסדנאות

04-9115944

שיווק ומנויים

04-9115990

אירועים

04-9115986

אימייל

info@hms.org.il

מחירון כניסה:

  כרטיס כניסה כרטיס כניסה משולב מחיר להדרכה בעברית לקבוצה למוזיאון אחד
[ 15 איש ומעלה ]
רגיל 35  ₪ 60  ₪ 35 ₪
נוער (5-18)/ שוטר/ חייל/ סטודנט 23  ₪ 35  ₪ 23 ₪
אזרח ותיק 17.5  ₪ 30  ₪ 17.5 ₪
נכה 23  ₪ 35  ₪  23 ₪
משפחתי (זוג+2) 90  ₪ 140  ₪  
ילד נוסף במשפחה 10  ₪ 15  ₪  

 

*לקבוצות המעוניינות להגיע לסיור מודרך (ישנן הדרכות גם בשפות זרות) צרו קשר - 04-9115944

*עובדי עיריית חיפה זכאים ל-25% הנחה בכניסה לתערוכות ולאירועים במוזיאוני חיפה, בהצגת כרטיס עובד/תלוש משכורת.

 

** ‎ ‫בימים חמישי, שישי ושבת כרטיס הכניסה לתערוכת "לבן על לבן: ממלביץ' ועד היום" יעמוד על 20 שקלים בלבד. ההטבה הינה חד פעמית, לכרטיס כניסה אחד בלבד, ותקפה לאותו יום. המבצע תקף עד לנעילת התערוכה.

מפת הגעה:

כתובת המוזיאון: יפה נוף 89, חיפה

חפשו אותנו ב חפשו אותנו ב Waze

הטבות והנחות:

הטבות לחברי מועדון הכרטיס

10% הנחה בפעילויות במוזיאוני חיפה
לחברי מועדון הכרטיס של מזרחי טפחות.

ההנחה תקפה בכניסה והדרכות בתערוכות, בקולנוע, הרצאות, פעילויות לילדים, בחנויות המוזיאון

הטבות למחזיקי כרטיס ישרכארט

כרטיס כניסה חינם לתערוכות ולאירועים נבחרים במוזיאון למחזיקי כרטיס אשראי ישראכרט הרשומים לתכנית המסלולים (מוגבל לכרטיס אחד)
כניסה זוגית ללא תשלום לתערוכות בלבד לבעלי כרטיסים מסוג "פלטינה" ו"סיגניה" "מועדון אל – על".הטבות למחזיקי כרטיס אמריקן אקספרס

כרטיס כניסה לתערוכות בחינם ליחיד תמורת 420 כוכבים למחזיקי כרטיס אשראי של אמריקן אקספרס - למימוש ההטבה ופרטים נוספים.

כניסה זוגית ללא תשלום לתערוכות בלבד לבעלי כרטיסים מסוג סינטוריון פלטינה ומועדון אל על.

 

 

הטבה לאזרחים וותיקים בימי שלישי!

שלישי בשלייקס - כניסה עבור אזרחים וותיקים לתערוכות המוזיאון ב-10 ש"ח בלבד.

הטבות לעובדי עיריית חיפה

 

25% הנחה לעובדי עיריית חיפה בכניסה לתערוכות, אירועים, הרצאות, פעילויות לילדים ועוד.
20% הנחה בחנויות המוזיאון 

הטבה למורידי האפליקציה - חיפאי VIP
הטבות עבור תושבי חיפה בהצגת האפליקציה - חיפאי VIP. 
הטבה לעמותת אמנים יוצרים בישראל

חברי עמותת "אמנים יוצרים בישראל" - עלות כניסה 10 ש"ח בלבד בהצגת כרטיס חבר עדכני.

עולים חדשים עד שנה בארץ ללא תשלום בהצגת תעודת עולה

רוצים לדעת מה חושבים עלינו?

עוד במוזיאוני חיפה